20 września bieżącego roku w malowniczej włoskiej miejscowości Fornovo di Taro nieopodal Parmy, odbył się Pierwszy Światowy Dzień Rycerzy. Zgromadził on szereg znamienitych delegacji i gości z całego świata. Na zaproszenie barona Hansa Adriana Kleiner de Grasse i jego małżonki Ruamy Pia Kleiner de Palma di Montecrestese, na wydarzeniu Polskę reprezentował prezes Fundacji Razem Lepiej Marek Szambelan wraz z żoną Edytą. Odebrał On miecz rycerski za działalność dobroczynną i charytatywną.

To wydarzenie swoim niezwykłym talentem uświetniła Anna Maria Adamiak, której w ariach na fortepianie towarzyszył Robert Kulas. Niezwykle emocje wzbudził Hymn Światowego Dnia Rycerzy, który nasza śpiewaczka wykonała wspólnie z Sylvio D’Anza.

Polskę reprezentował również poeta Krzysztof Cezary Buszman, którego sentencja „To nie droga prowadzi do celu, ale cel wskazuje Ci drogę” przetłumaczona na inne języki, głęboko zapadła w serca uczestników tego niezwykłego wydarzenia. Jak poinformowała koordynatorka polskiej delegacji Magdalena Sieradzka, niebawem za sprawą poety usłyszymy hymn w Polskiej wersji językowej.

© Fundacja Razem Lepiej
Obserwuj nas: