Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu konferencji z cyklu „Szczęśliwa rodzina wolna od przemocy” która odbyła się w Warszawie w dniu 6 maja 2008 roku. Spotkanie odbyło się w sali Urzędu m.st. Warszawy przy Placu Bankowym nr 3/5 (Sala 169).

W Warszawie odbyła się już dziesiąta konferencja pt.: „Szczęśliwa Rodzina – Wolna od Przemocy”. Na tej konferencji mieliśmy przyjemność gościć między innymi Panią Elżbietę Radziszewską Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która objęła honorowym patronatem cykl konferencji. Pani minister podkreślała niezwykłą wagę naszej akcji i jej pozytywne skutki.

Do naszej inicjatywy włączył się również Pan Przemysław Saleta, który zdecydowanie potępił sprawców przemocy, podkreślając ich faktyczną słabość fizyczną i psychiczną. Znany bokser wyraził swoje zaniepokojenie skalą zjawiska i brakiem rzetelnego wsparcia dla ofiar przemocy. Podkreślił również fakt, że przemoc nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem, a on sam swą silę fizyczną wykorzystuje jedynie na ringu.

Swoja obecnością zaszczycił nas również Pan Zdzisław Biszewski Dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, który odczytał list od Pana Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego. Panu Zdzisławowi Biszewskiemu należą się szczególne podziękowania z naszej strony, ponieważ to właśnie Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej poniosło koszty związane z wynajęciem Sali i przygotowaniem poczęstunku dla gości. Jeszcze raz Serdecznie Dziękujemy!

Konferencję prowadziła znana aktorka i wiceprezes Fundacji „Razem Lepiej” Pani Anna Samusionek.

Szczególne uznanie uzyskało wystąpienie Pani Ireny Kornatowskiej, która jest Prezesem Fundacji „Dzieci Niczyje” oraz psychiatrą o wieloletnim stażu. W porywający sposób mówiła o psychicznych i emocjonalnych skutkach u dzieci (już od życia płodowego), które wychowują się w rodzinach „przemocowych” nawet, gdy nie są bezpośrednimi ofiarami ataku. Mówiła też o absolutnej konieczności separacji sprawców od ofiar, tak by te nie były narażone na kolejne poniżenia i tułaczkę po ośrodkach pomocy. Uczestnicy konferencji nagrodzili Panią Irenę owacjami, które rzadko zdarzają się przy tego typu przedsięwzięciach.

Konferencja należała do jednych z najbardziej udanych. Uczestnicy i prelegenci w anonimowych ankietach ocenili naszą pracę bardzo pozytywnie. Dzięki tym ankietom mieliśmy okazję dowiedzieć się jak sprawdza się zaproponowana przez nas formuła konferencji, jakie przynosi skutki i jakie są potrzeby szkoleniowe według uczestników i prelegentów. Jest nam niezwykle miło z wysokich ocen jakie otrzymaliśmy.

Dziękujemy za wszystkie uwagi z Państwa strony i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

© Fundacja Razem Lepiej
Obserwuj nas: