Zespół G.A.T.E powstał w listopadzie 2013 roku. W niespełna rok powstał autorski materiał przygotowywany na wydanie Epki. Grupa wydała 2 single i nakręciła 1 teledysk. Obecnie mamy 7 gotowych utworów do wydania na Epce i cały czas pracujemy nad materiałem na debiutancką płytę.
Muzycy,którzy tworzą zespół G.A.T.E. mają już spore doświadczenie sceniczne,a także fonograficzne.Każdy z członków zespołu uczestniczył w znaczących wydarzeniach muzycznych w tym Kraju. Szczegóły na temat poszczególnych osób uczestniczących w zespole zamieszczam poniżej:

zespół G.A.T.E tworzą

Agnieszka Wiechnik vokal i teksty
Grzegorz Siwiec perkusja i kompozycje
Piotr Surowiec instrumenty klawiszowe i aranazacje
Krzyszof Sołtys gitara basowa

AGNIESZKA WIECHNIK

kształciła swój głos w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, z zawodu terapeuta ds uzależnień i terapeuta rodzinny. Przedstawiciel Fundacji Razem Lepiej www.razemlepiej.pl. Na co dzień nauczyciel śpiewu w Szkole Muzycznej Yamaha w Lublinie. Współpracowała z takimi gwiazdami jak Beata Kozidrak (program Bitwa Na Głosy TVP), Artur Gadowski (IRA), Krzysztof Cugowski, Kayah ,Kasia Cerekwicka, Kuba Badach, Wojtek Pilichowski, Piotr Cugowski, Alicja Węgrowska, Jan Kondrak (Lubelska Federacja Bardów), Tomasz Korpanty, Konrad Mastyło (Piwnica Pod Baranami), Marian Lichtman (Trubadurzy), Andrzej Rybiński, Danuta Błążejczyk oraz ze znakomitymi muzykami Tomasz Momot Orkiestra.

PIOTR SUROWIEC

Absolwent szkoły muzycznej II stopnia w Lublinie, Studia muzyczne w Kielcach. Współzałożyciel, aranżer oraz pianista zespołów Paranormal, For teens. Obecnie współzałożyciel, aranżer i współkompozytor muzyki zespołu G.A.T.E. Zainteresowania: Sztuka starożytna, motocykle, dobre filmy i książki, a przede wszystkim dobra muzyka, nowoczesne brzmienia elektroniczne, które stara się wykorzystywać w aranżacjach.

GRZEGORZ SIWIEC

Absolwent Szkoły muzycznej II stopnia w Lublinie, póżniej Akademii muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki rozrywkowej. Współpracował z Luizą Staniec, Janem Kondrakiem, Piotrem Roguckim, Piotrem Selimem, zespołami Paranormal i For Teens. Posiada wieloletnie doświadczenie sceniczne i fonograficzne. Posiada tez doświadczenie pedagogiczne jako nauczyciel w szkole muzycznej i ogólnej. Ostatnio zainteresowany kompozycjami i aranżacjami. Założyciel, pomysłodawca, oraz kompozytor muzyki zespołu G.A.T.E. Lubi historie, archeologie, tenis, yachty i pojazdy wodne. Zwolennik łapania wiatru we włosy i rusza do przodu, kiedy tylko nadarza się okazja…

KRZYSZTOF SOŁTYS

Absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia w Lublinie. Multiinstrumentalista: instrumenty dęte, klawiszowe i gitara basowa, która stała się jego pasją. Jako Basista uczestniczy w wielu projektach muzycznych w charakterze muzyka sesyjnego. Poza muzyką, jego fascynacją jest: sport, motoryzacja (tuning samochodowy), nauki ścisłe i techniczne. Posiada dużą wrażliwość na jakość dźwięku, co pomaga mu w diagnostyce pracy silników samochodowych.

© Fundacja Razem Lepiej
Obserwuj nas: