“‘Dobry głód’ karmi ludzi naprawdę głodnych.”- czytam informację znalezioną na stronie internetowej i odchodzi mi ochota na robienie prezentów gwiazdkowych. Ja myślę o zakupie jakiś perfum, kremów i innych błahostek, a wokół mnie ludziom brakuje pieniędzy na żywność.

Nie mówi się o tym w wiadomościach. Nie nagłaśnia się tego typu akcji wspierającej najbardziej potrzebujących.

“Z głodu nikt wprawdzie nie umiera, ale mówienie o głodzie jako problemie społecznym nie jest przesadą”- czytam dalej w znalezionej informacji na stronie www.deon.pl Akcji zainicjowanej kilka miesięcy temu patronuje Fundacja “Razem Lepiej”.

Ma ona w całym kraju swoje oddziały i swoich wolontariuszy. Fundacja współpracuje ze szkołami i ośrodkami pomocy. Jeszcze do końca roku można wysłać sms pod numer 73165. Jeden sms to jeden posiłek dla dziecka.

W Polsce prawie dwa miliony dzieci cierpi z powodu ubóstwa. Jesteśmy w europejskiej czołówce. Są dzieci, które od dawna nie widzą masła na kromce chleba. Są takie, którym leci ślinka na widok jabłka. W rodzinach wielodzietnych trudne bywa zapewnienie wszystkim dzieciom pełnych posiłków.

Wysłałam sms. Jego koszt wynosi trzy złote plus podatek Vat. Operatorzy sieci komórkowych zrzekli się zysków. To piękny gest.

Otrzymałam odpowiedź: “Fundacja Razem Lepiej i operator sieci Orange dziękują za wsparcie.”

Bożena Chojnacka

źródło: www.akcjadobrapolskaszkola.com

© Fundacja Razem Lepiej
Obserwuj nas: